Autor:

JOHNYMASAKRA

Utworzono:

02.05.2017

W niedzielnym meczu 18. kolejki przeworskiej B-klasy Błyskawica Rożniatów pokonała Naftą Gaz Jodłówka 2:0. Spotkanie dobrze rozpoczęli Gospodarze. Kilka minut po gwizdku po złym podaniu w naszych szeregach na prowadzenie wyszedł Rożniatów. Napastnik Błyskawicy otrzymał prostopadłe podaniem od zawodnika, który w środku pola przechwycił nasze podanie i wykorzystał on sytuację sam na sam z naszym goalkeeperem. Nafta nie postanowiła się tak łatwo poddać. Zaczęliśmy tworzyć akcję, które mogły by nam przynieść gola, ale w ostatnich chwilach zostały one przerywane przez dobrze spisującą się defensywę Błyskawicy. W 25 minucie środkiem pola z piłką ruszył się Piotr Foremny. Dostrzegł on wchodzącego w pole karne Kamila Przepłatę. Piotrek podciął piłkę w stronę naszego zawodnika i ku zdziwieniu wszystkich stoper Rożniatowa pomylił sobie dyscypliny sportu i uderzył lecącą tuż nad jego głową piłkę ręką. Uniemożliwiło to wyjście sam na sam Kamilowi. Arbiter spotkania upomniał za to zagranie stopera Gospodarzy tylko żółtą kartką, gdzie w ramach przepisów za za zatrzymanie piłki ręką w dogodnej sytuacji bramkowej należy się czerwona! kilka minut później Kamil Przepłata został nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym, czego sędzia nie widział lub nie chciał zobaczyć. Po 45 minutach wynik się nie zmienił. Po zmianie stron to Nafciarze byli dominującą drużyną w tym spotkaniu jednak nie potrafiliśmy sklepać akcji na zdobycie bramki. Błyskawica odpowiedziała rotacjami w składzie, wykonując kilka zmian, co przyniosło owoce. Ich gra była lepsza i ponownie zaczęli nam poważnie zagrażać. Pogrążyć szybko mógł nas zawodnik, który wszedł za kapitana Rożniatowa ,ale jego bezmyślność i nie dostrzeganie kolegów w lepszych sytuacjach sprzyjała Nafcie, dzięki czemu nadal było 1:0. Nafta odpowiedziała mocnym strzałem Piotra Foremnego, lecz piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. W końcowych minutach Rożniatów wyprowadził akcję, po której zdobyli drugą bramkę, co dało im zwycięstwo i szanse na awans. Przy tej kontrze zawodnicy Nafty sygnalizowali spalonego, ale przy tak niskim poziomie sędziowania w naszych ligach sędziowie nie potrafią się tego dopatrzeć. Błyskawicy życzymy powodzenie w drodze po awans. Naszym zawodnikom dziękujemy za wysiłek jaki włożyli w to spotkanie.